NIJMEGEN - Gedurende 2 weekenden in oktober en 1 weekend in december zijn er wegwerkzaamheden aan het Nelson Mandelaplein. Daarbij worden nieuwe rijbanen aangelegd en nieuwe verkeerslichten geplaatst. Aanleiding voor de werkzaamheden is de woningbouw bij Winkelsteeg. Er komen meer mensen te wonen in dit gebied en daar worden de wegen op aangepast.
Nu is de route van de Graafseweg tijdelijk verlegd. Met de werkzaamheden in oktober en december 2025 bereidt de gemeente de wegen voor op de nieuwe situatie. Vanaf 8 december rijdt het verkeer weer via de nieuwe rijbanen. Vanaf medio mei 2026 kunnen fietsers de onderdoorgang onder de Graafseweg naar station Goffert gebruiken. Fietsers kunnen dan via deze route makkelijker doorfietsen.
Planning van de werkzaamheden
Vrijdag 24 oktober 21:00 uur tot maandag 27 oktober 06:00 uur
De Neerbosscheweg is van het Gaziantepplein (rotonde bij de Anac) tot aan de Muntweg aan één kant afgesloten. De andere kant van de Neerbosscheweg, van de Muntweg naar het Gaziantepplein, is wel open.
Vrijdag 31 oktober 21:00 uur tot maandag 3 november 06:00 uur
Het Nelson Mandelaplein (kruising Neerbosscheweg – Graafseweg) is geheel afgesloten.
Vrijdag 5 december tot maandag 8 december 06:00 uur
De werkzaamheden zijn van 5 december tot en met 8 december. Ter voorbereiding hierop wordt de Graafseweg al vanaf donderdag 4 december 22:00 afgesloten.
Hinder van wegwerkzaamheden
Het Nelson Mandela plein is gedurende deze 3 weekenden (deels) gesloten voor gemotoriseerd verkeer. De omleidingen staat ter plekke aangegeven met borden. Routes voor hulpdiensten zijn afgestemd zodat zij altijd snel ter plaatse kunnen komen.
Voor fietsers en voetgangers loopt de route in oktober via Dennenstraat - Rosa de Limastraat-Aubadestraat en Vedelpad, of middels Muntmeesterlaan, Mulderspad. Het is nog niet duidelijk of zij hinder ervaren in het weekend in december. De precieze planning van deze werkzaamheden wordt half november bepaald.
Tijdens de afsluiting van het Nelson Mandelaplein gelden de volgende omleidingsroutes.
- Vanaf de A73: omrijden via de IJpenbroekweg, het Takenhofplein en de Van Schuylenburgweg (de groene pijlen in bijgevoegde afbeelding).
- Vanaf het CWZ: volg dezelfde route in omgekeerde richting de A73 (de groene pijlen op bijgevoegde afbeelding).
- Vanaf het Jonkerbosplein richting het centrum: Ga bij het Jonkerbosplein rechtsaf naar de Muntweg, daarna linksaf de Groeneweg op en rechtsaf naar de Graafseweg (de blauwe pijlen op de afbeelding).
- Vanaf het centrum richting de A73: Ga op de Graafseweg rechtsaf naar de Wolfskuilseweg, daarna rechtsaf naar de Energieweg, keren bij Industrieplein, terugrijden en bij het Gaziantepplein rechtsaf richting de Neerbosscheweg (de paarse pijlen op de afbeelding).